Energetyka organizmu

Ciało fizyczne człowieka wypełnia krążąca w nim określonej jakości energia. Jeżeli dochodzi do jej zaburzenia, nasza odporność zaczyna słabnąć. Początkowo możemy tego nie zauważać. Potem często czujemy się źle, mimo, iż badania medyczne nic jeszcze nie wskazują.
Jeśli po podaniu leków objawy przechodzą znaczy to, że mieliśmy do czynienia z incydentem chorobowym i organizm wspomożony lekiem poradził sobie.
Inaczej mają się sprawy, gdy schorzenie wiele razy powtarza się, lub przechodzi w formę chroniczną, lub gdy mimo dobrych wyników medycznych albo długiego leczenia czujemy się coraz gorzej. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi diagnostyka energetyczna. Jej głównym zadaniem jest ustalenie przyczyn złego stanu zdrowia, oraz kolejności i sposobów ich usuwania.
Obecnie wielu lekarzy medycyny korzysta z tego typu diagnostyki – często uczą się ich sami lub korzystają z usług i współpracy z radiestetami i bioenergoterapeutami.
Przyczyn, wywołujących zaburzenia w przepływie energii w ciele człowieka może być wiele, np.: szkodliwe promieniowania, predyspozycje dziedziczne, stres, zaszłości i przeżycia np. z dzieciństwa, które rzutują na życie ludzi dorosłych, zła dieta, stany chorobowe.

Po pełnym opracowaniu diagnozy energetycznej można podjąć właściwe kroki, aby doprowadzić do przepływu energii w organizmie, a tym samym powrotu zdrowia, siły i radości życia.
Dzięki diagnostyce energetycznej, którą proponuję, poznajemy potrzeby swojego organizmu, uczymy się zapobiegać chorobom i reagować na ich pierwsze objawy, nie czekając aż dojdzie do poważnych chorób.

W żaden sposób wskazania diagnostyki energetycznej nie kolidują z konwencjonalną medycyną, zalecenia mogą, a nawet powinny być konsultowane w wypadku poważnych chorób z lekarzem prowadzącym.